Pokrzywa

Dzisiaj o pokrzywie – pokochałam to zioło całym sercem. Kiedyś kojarzyła mi się tylko z tym że parzy jak się jej przez pomyłkę dotknie. W sumie, to żałuję, że tak późno się nią zainteresowałam. Dzisiaj wiem, że regularne picie herbatki z pokrzywy może wspaniale wspierać powrót do zdrowia i jego utrzymanie.

Warto wiedzieć, że pokrzywa jest jedną z najlepszych roślin leczniczych, jeśli chodzi o właściwości krwiotwórcze i oczyszczające. Działa bardzo korzystnie na trzustkę, więc warto, by piły ją osoby, które mają kłopot z poziomem cukru we krwi. Wspiera leczenie chorób dróg moczowych, śledziony, żołądka i płuc, powtarzających się bólów głowy, uporczywego trądziku.
Pomaga przy niedokrwistości, anemii, alergiach (w tym katarze siennym). Sok z korzenia pokrzywy, bardzo korzystnie wpływa na stany zapalne prostaty. Jest wspaniałym pomocnikiem w chorobach wirusowych i bakteryjnych.

Regularnie pita bardzo dobrze wpływa na organizm, podnosi poziom energii, mamy więcej sił, podnosi się nasza odporność, poprawia się nasz wygląd zewnętrzny (włosy, skóra).

Dodatkowe wskazówki
Ilość wypijanej herbatki z pokrzywy w ciągu dnia jest ważna. Profilaktycznie można wypijać 1 kubek dziennie takiego naparu. Jednak w przypadku konkretnych dolegliwości, te ilości powinny być większe – do 4 kubków dziennie, rozdzielonych na cały dzień. To ważne, by uzyskać pożądany efekt jej działania.

Herbatkę parzymy w proporcji: 1 łyżeczkę od herbaty na ok. szklanką wrzącej wody (nie gotujemy). Warto zaopatrzyć się w suszone ziele pokrzywy z dobrego sklepu zielarskiego. Jeśli możliwe jest zebranie i wysuszenie pokrzywy samemu to jeszcze lepiej!
PS. Herbatka do kupienia w saszetkach jest wg. mnie za słaba

Obok herbatki, warto pamiętać też o:
– kąpielach pokrzywowych, bardzo skutecznych przy rwie kluszowej.
– nalewce z korzenia pokrzywy, która wcierana w skórę głowy oczyszcza skórę, likwiduje łupież, włosy są gęste i lśniące.

Dodaj komentarz